Шпанија показала да је боља

Селектор фудбалске репрезентације Француске Лоран Блан казао је да је разочаран поразом у четвртфиналу Европског првенства од Шпаније са 0:2, посебно зато што је играчима нагласио да обрате пажњу на нападе по левој страни.

"Увек сте разочарани када изгубите утакмицу, а посебно када изгубите у четвртфиналу првенства Европе. Предстоји нам детаљна анализа овог турнира, па ћемо видети шта ће се даље десити", рекао је Блан новинарима после утакмице у Доњецку.

Он је рекао да су у француском штабу знали да је "Шпанија најопаснија у нападима по левој страни", али да нису успели да зауставе такву игру ривала.

"Нема разлога да се стидимо и да признамо да је Шпанија боља од нас. То су вечерас и показали. Мислим да су се пре меча више они прибојавали нас, посебно наших нападача", рекао је Блан.

Блан је рекао да је Француска у одбрани морала да се концентрише на више играча пошто Шпанија на почетку утакмице није играла с класичним центарфором.

Актуелни европски и светски прваци победили су головима Ћабија Алонса у 19. минуту, после центаршута Ђордија Албе с леве стране, и из пенала у 90. минуту.

Шпанија ће у полуфиналу играти против Португала, идуће среде, такође у Доњецку.

Селектор Француске оценио је да највеће шансе за освајање трофеја на турниру у Пољској и Украјини имају Шпанија и Немачка.