Бенто задовољан, Олсен поносан

Мортен Олсен поносан на своје играче, упркос поразу Данске од Португала (3:2). Пауло Бенто задовољан победом, сматра да је његова екипа до победе стигла на тежи начин. Обе екипе, после два кола, имају по три бода.

Селектор данске фудбалске репрезентације Мортен Олсен изјавио је вечерас да његова екипа није имала среће када је у последњим минутима изгубила меч од Португала. Португал је победио Данску са 3:2, а одлучујући гол постигнут је у 87. минуту.

"Не мислим да смо изгубили поене у последњим минутима. Мислим да данас нисмо имали среће. Заслужили смо бод", рекао је Олсен.

Он је објаснио да је веома задовољан што су његови играчи успели да надокнаде два гола заостатка, после победе над Холандијом на почетку Европског првенства.

"Ако сам био поносан после меча са Холандијом, сада сам још поноснији", рекао је Олсен.

Данска наредни меч у Групи б игра 17. јуна са Немачком.  Тренер Португала Пауло Бенто нагласио је да је његов тим заслужио да победи у утакмици са Данском.

"Ми смо одлично играли одбрану у првом полувремену и показали смо добру организацију игре. У том периоду игре постигли смо два гола, али је Данска смањила нашу предност из једине шансе коју је имала", рекао је Бенто.

Он је додао да је план за друго полувреме био да поведу са 3:1, да не бране резултат.

"Само минут пре него што је Данска изједначила, могли смо да окончамо утакмицу, али је Кристијано Роналдо промашио. После тога су наши играчи показали свој карактер. До победе су дошли на тежи начин", рекао је Бенто.

У последњем мечу у Групи Б Португал ће играти са Холандијом.