Турска преслишала Португал

Португал на мечу у Лисабону није успео да увери своје навијаче да би ова селекција на предстојећем Европском првенству коначно могла да испуни огромна очекивања. Турска је победила на Ла Лужу сасвим заслужено, већим делом сусрета била је боља од Роналда и другова. За утеху остају лоши резултати осталих фаворита у припремном периоду.

Фудбалери Португала поражени су на Ла Лужу у Лисабону од селекције Турске резултатом 3:1.

Јунак сусрета био је нападач Тулуза Умут Булут, који је био двоструки стрелац.

Након његових погодака, Нани је успео да смањи резултат, али је Пепе постигао аутогол па је Турска стигла до победе.

Меч је одигран без превише калкулација, оба тима су пре постизања првог поготка улазили у шансе. Међутим, чак и тада, бољи су били Турци, јер је Алтинтоп погодио стативу.

Роналдо нијеуспео да савлада голмана гостију непосредно пре него што је Булут дуплирао предност гостујућег тима. Голу су кумовали Велосо и Бруно Алвеш, који су заиста очајн реаговали.

Турци затим поново пропуштају идеалну прилику кад аје непрецизан био Јилмаз, а овога пута казна је стихгла у воду поготка Нанија. Шест минута касније могао је Португал до изједначења, али је Демирел одбранио једанаестерац Роналду.

До краја сусрета Португал је притискао Турску, али је на само два минута до краја Кошта погодио Пепеа, а лопта је завршила у мрежи Португала.

Португалци ће на континенталном шампионату играти у групи са Данском, Немачком и Холандијом. Првенство Европе одржаће се од 8. јуна до 1. јула у Пољској и Украјини.