Велика дупла победа Дукатија у Хересу

Возач Дукатија Џек Милер победио је у данашњој мотоциклистичкој трци за Велику награду Шпаније у шампионату МотоГП. Аустралијанац је у Хересу дошао до прве победе после скоро пет година, друге у најјачој класи, а осме у каријери.

Џек Милер је данашњом победом Дукатију донео први тријумф на стази Херес још од 2006. године.

Друго место заузео је његов тимски колега Франческо Бањаја, док је тревхи био Франко Морбидели из Јамахе.

Велики крах доживео је Фабио Квартараро из Јамахе, који је стартовао са пол-позиције, међутим, већ на старту трке је почео да "тоне". Деловало је да је имао проблем са пнеуматицима, па је трку на крају завршио тек на 13. месту.

У поретку МотоГП, Бањаја је преузео прво место са 66 бодова, док је Квартарао други са 64, а Маверик Вињалес је трећи са 50.