Еклестон: Сезону Формуле 1 треба прекинути и пре почетка

Берни Еклестон сматра да би сезону Формуле један требало преникути, иако није ни почела. Као разлог наводи да је већ осам трка отказано због коронавируса, а постоји могућност да се још неке не возе.

Еклестон је уверен да сезону треба отказати, јер не мисли да може бити одржан довољан број трка да би била валидна. Уводних осам рунди сезоне 2020. је отказано или одложено, а сумња се у могућност организовања многих од преосталих 14 трка, јер пандемија коронавируса и даље утиче на спортски календар.

Потребно је најмање осам трка да би шампионат био валидан, али бивши извршни директор Ф1 верује да то неће бити могуће.

"Требало би да прекинемо првенство ове године и поново почети следеће, јер не видим да ће бити могуће добити довољан број трка потребних за шампионат", рекао је 89-годишњак за Би-Би-Си Радио Пет уживо.

"Мора да их буде осам, а не видим да ће их бити. Тешка је ситуација."

Уколико се довољно трка буде организовало, Британац Луис Хамилтон имаће прилику да се изједначи са рекордом Михајла Шумахера са седам титула. Ипак, скраћена сезона би умањила његов успех.

"Мислим да се за Луиса неће пуно променити ситуација. Победио би без обзира на број трке, било да је осам, 16 или 20."

"Ако је то светско првенство и он победи, то би се десило и рекли би да је освојио светско првенство. Страшна ствар је што би победио на свих осам трка. То не би било супер првенство."