Завршен "маратон" у Бразилу, победа Хамилтона

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Бразила у Сао Паулу и задржао шансе за освајање шампионске титуле. Трка је прекинута два пута због инцидента на стази у 20, па у 29. кругу.

Трка на стази Интерлагос је у два наврата прекидана због тешких услова на стази и јаке кише.

Почетак трке био је померен 10 минута због веома јаке кише, због које су возачи стартовали иза безбедносног возила.

Возачи су се током трке жалили на услове и велику количину воде на стази, а неколицина возача се окретала и проклизавала.

У 20. кругу Раиконен је ударио у заштитни зид, делови Фераријевог болида су се расули по стази, остали возачи су великом брзином покушавали да га избегну, па је трка прекинута.

Прекид је трајао 40 минута, а трка је настављена иза безбедносног возила, које је предводило болиде до 29. круга, када је због велике количине воде на стази трка поново прекинута.

Актуелни светски шампион остварио је 52. победу у каријери, а девету у сезони, од којих трећу узастопну и своју прву у Бразилу.

Друго место заузео је његов клупски колега Нико Розберг, коме је била потребна победа како би освојио своју прву шампионску титулу у Формули 1. Розберг сада има 12 бодова предности над Хамилтоном у генералном пласману.

Трећи кроз циљ прошао је возач Ред Була Макс Верстапен.

Последња трка у шампионату вози се 27. новембра за Велику награду Абу Дабија.