Фетел наставља владавину

Четвороструки светски шампион Формуле један, возач Ред Була Себастијан Фетел победио је у трци за Велику награду Абу Дабија. Фетел је тако остварио 11. победу а седму узастопну у сезони, односно 37. у каријери. Друго место заузео је његов клупски друг Марк Вебер, а трећи је кроз циљ прошао Нико Розберг у Мерцедесу.

Фетел је до друге победе у каријери на стази у Абу Дабију дошао за сат, 38 минута, шест секунди и 106 стотинки. Он је прошле недеље, на трци у Индији освојио четврту узастопну титулу светског шампиона.

Друго место у Абу Дабију заузео је Марк Вебер из Ред Була са заостатком од 30,829 секунди, док је трећи кроз циљ прошао Нико Розберг из Мерцедеса са 33,650 секунди за победником.

Возач Лотуса Себастијан Грожан заузео је четврто место, пети је био Фернандо Алонсо из Ферарија, а шести Пол Ди Реста из Форс Индије. Бодове су још освојили возач Мерцедеса Луис Хамилтон, Фелипе Маса из Ферарија, Серхио Перес из Мекларена и возач Форс Индије Адријан Зутил.

Вебер је лоше стартовао са пол позиције, одмах га је обишао Фетел и преузео вођство. Такође и Розберг је обишао Вебера, а у првом кругу трку је завршио Кими Раиконен из Ферарија, после дуела са Шарлом Пиком из Кетерама.

Четвороструки узастопни шампион Фетел је у увећавао предност, а у 12. кругу стекао је 12 секунди предности у односу на пратиоце. Он је два круга касније отишао у бокс и вратио се на прво место, а након тога Вебер је успео да се врати на друго место.

До 32. круга Фетел је успео да стекне 30 секунди предности у односу на другопласираног Вебера и ту предност сигурном вожњом успео да сачува до краја, а осталим возачима оставио да се боре за преостале бодове.

У шампионату возача Фетел је убедљиво први са 347 бодова, други је Алонсо са 217, а трећи Раиконен из Лотуса са 183 бода.

Претпоследња трка у шампионату Формуле један вози се 17. новембра у
Остину, у Тексасу, за Велику награду САД.

Фетел задовољан победом у Абу Дабију

"Атмосфера је била фантастична и навијачи су пружили подршку Ред Булу. Возило је било апсолутно фантастично и захвалан сам екипи на добром раду, али и Реноу, са којим сарађујемо, пошто су и они заслужни за наш успех", рекао је Фетел после трке.

Фетел ће покушати ове сезоне да изједначи рекорд Михаела Шумахера од 13 победа у сезони. Он је забележио 11, а до краја шампионата остале су још две трке.

Фетелов клупски колега Марк Вебер завршио је трку на другом месту. Он се за ту позицију борио са трећепласираним Ником Розбергом из Мерцедеса.

"Нисам добро стартовао, а Нико је невероватно кренуо и морао сам да се борим за друго место. Волео бих да сам победио, али изједначио сам свој најбољи резултат у Абу Дабију", рекао је Вебер.

Розберг је рекао да је задовољан трећим местом.
"Срећан сам, треће место је добар резултат. Планирали смо да будемо одмах иза Ред Була и то смо остварили. Могао сам да ухватим Марка, имао сам га на старту, али сам упао у гужву на стази и нисам успео да га престигнем", рекао је он.

Ред Бул је одбранио титулу у конкуренцији конструктора, а Мерцедес, Ферари и Лотус се боре за друго место.
"Најважније је да освојимо друго место у конкуренцији конструктора. Не само из финансијских разлога, већ због мотивације. Тада би сви видели да имамо други најбољи болид. Добро напредујемо као екипа", рекао је Розберг.