Габор 61. на Дакар релију

Српски мотоциклиста Габор Сагмајстер четврти пут стигао је на циљ Дакар релија. Освојио је 61. место у генералном пласману. Победу је пети пут у каријери забележио Сирил Депре из Француске.

Наш такмичар заузео је 86. место на специјалном испиту дугом 128 километара са 25 минута и 32 секунде заостатка за првопласираним Португалцем Фаријом (КТМ) 1:43,06. Чилеанац Лопез био је најбржи данас, али је добио 15 минута казне и његови снови о победи пали су у воду.

У генералном пласману мотоциклиста први је Сирил Депре (КТМ), а наш Габор Сагмајстер заузео је 61. место. У својој класи "маратон" Суботичанин је осми.

Тријумф у конкуренцији аутомобила 11. пут забележио је Француз Стефан Петерхансел са Минијем, Аргентинац Маркос Патронели био је најбољи "квадиста", а Рус Едуард Николајев вратио је "Камаз" на престо међу камионима.

Етапа од Ла Серене до Сантјага била је дуга укупно 630 километара (везни сектор и специјални испит).

Дакар рели је вожен од 5. до 19. јануара кроз Перу, Аргентину и Чиле. Одржано је 14 етапа, а додела медаља свима који су стигли на циљ биће одржана сутра на свечаном подијуму.

Аутомобилиста из Краљева Бојан Милановић и његов сувозач Дарко Вељковић одустали су још другог дана због квара Опел антаре.