Вилагош националним рекордом победила на митингу Дијамантске лиге у Силесији

Адриана Вилагош поставила је нови државни рекорд у бацању копља – 65,60 и победила на митингу Дијамантске лиге у Силесији.

За разлику од њених претходних такмичења, када је српска атлетичарка најбоље резултате бележила у последњим покушајима, данас је најдаљи хитац бацила у првој серији и за два центиметра поправила сопствени национални рекорд.

Није ово био једини хитац преко 65 метара, већ је и у другом забележила 65,07.

Досадашњим наступима у Дијамантској лиги српска атлетичарка је освојила 19 поена и као трећепласирана се квалификовала за финале.

Залетиште у пољкој Силесији Вилагош је познато од прошле године када се такмичила за репрезентацију Србије на Купу Европе.

Претходни државни рекорд поставила је непосредно пред Олимпијске игре, такође на митингу Дијамантске лиге у Лондону – 65,58.

Све је указивало да ће "светска звезда у успону" за претходну годину бити главна конкуренткиња за освајање медаље у Паризу, али је такмичење завшила у квалификацијама, као прва испод црте за финале.

Вилагош је почетком јуна освојила сребрну медаљу на Европском првенству у Риму, поновивши успех из Минхена од пре две године и први пут поставила сениорски рекорд Србије – 64,42.