Читај ми!

Кишан Томпсон поставио најбољи резултат сезоне на 100 метара

Јамајкански атлетичар Кишан Томпсон остварио је најбољи светски резултат ове сезоне, пошто је у Кингстону 100 метара претрчао за 9,77 секунди.

Томпсон (22) је победио на државном такмичењу за Олимпијске игре. Јамајканац је постао девети најбржи атлетичар у историји. Он се као професионалац такмичи од прошле године, преноси Би-Би-Си.

"Тренер ми је дао инструкције да трчим само првих 60 метара. Циљ није био да се нешто докаже вечерас, само трчим и видим где сам", рекао је Томпсон после трке.

Други је био Облик Севиљ са 9,82, а трећи Аким Блејк са 9,92 секунде. Светски рекорд на 100 метара држи Јусеин Болт који је 2009. године у Берлину трчао 9,58 секунди.

У женској конкуренцији победила је Шерика Џексон са 10,84 секунде испред Тије Клејтон и двоструке олимпијске шампионке Шели-Ен Фрејзер-Прајс.

недеља, 30. март 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом