Армин Синанчевић изборио пласман у финале Светског првенства

Српски атлетичар Армин Синанчевић освојио је девето место у квалификацијама бацања кугле и пласирао се у финале Светског првенства у Будимпешти. Наш други представник у овој дисциплини Асмир Колашинац завршио је надметање на 19. месту.

Армин Синанчевић је куглу бацио до 20,92 метара, што је било довољно да се са деветим резултатом пласира међу 12 најбољих који ће се у финалу вечерас од 20.30 борити на најсјанија одличја.

Норма за пласман је износила 20,40 метара и достигло ју је само седам такмичара, док су се остали пласирали по достигнутим резултатима.

Најбољи резултат са 22,37 метара имао је Бразилац Даријан Романи, у финале је ушао и Хрват Филип Михаљевић са 21,10, а прошла су и тројица Американаца предвођена Рајаном Краузером, актуелним олимпијским шампионом и светским рекордером. Као последњи је са 20,74 у борбу за медаљу ушао Италијан Леонардо Фабри.

Други репрезентативац Србије Асмир Колашинац бацио је куглу на 20,01 метар и освојио 19. место у укупном пласману.

Финале у дисциплини бацање кугле на програму је у Будимпешти вечерас од 20.35.

Данас на борилишта излазе и Ивана Вулета и Милица Гардашевић у скоку удаљ, док ће Елзан Бибић трчати на 1.500 метара.

Надметања наших атлетичара можете пратити у директним преносима на Другом програму РТС-а.