Елзан Бибић освојио бронзу у свом првом сениорском финалу

Српски атлетичар Елзан Бибић освојио је бронзану медаљу у трци на три хиљаде метара на Европском дворанском првенству у атлетици.

Након што је као први завршио у својој квалификационој групи и рутниски се пласирао у финале, Елзан Бибић надмашио је очекивања и у првом сениорском финалу у каријери освојио бронзану медаљу.

Бибић се паметно штедео кроз читаву трку и константно био на средини групе, око шесте позиције, да би постепено почео да подиже ритам у последњих 800 метара, а на трећу позицију избије на 500 метара до циља.

Иако се чинило да ће Бибић можда напасти и најсјајније одличје није успео да издржи темпо два првопласирана, али је заслужено завршио трку на трећем месту са бронзаном медаљом.