"Мондо" је најбољи у историји скока с мотком – Дуплантис поново оборио светски рекорд!

Арманд Дуплантис поново је оборио светски рекорд и потврдио да је вероватно најбољи скакач с мотком свих времена. Дуплантис је у Јуџину скочио 6,21 и за један центиметар поправио сопствени рекорд, освојивши прву златну медаљу у каријери на светским првенствима.

Дуплантис је потврдио сурову доминацију у скоку с мотком коју има ретко који спортиста на свету.

Швеђанин је у Јуџину дошао до првог светског злата у каријери које је обезбедио скоком од шест метара и шест центиметара, после чега је уследио напад на рекорд.

Летвица је подигнута на 6,21, а он је успео да је прескочи и тако надмаши резултат који је у марту поставио на Светском дворанском првенству у Београду.

"Постајао сам уморнији како се такмичење приближавало крају, тако да веома ценим вашу подршку. Ово је сјајно и волим што сам у Јуџину", рекао је Дуплантис на стази и захвалио се публици која га је "погурала" до новог успеха.

Популарни "мондо", који има само 22 године, претходно је на отвореном најбољи резултат постигао скоком од 6,16.

У 2018. је освојио Светско јуниорско првенство, а четири године касније то је спортиста који је комплетирао најсјајнија одличја на свим највећим такмичењима у атлетици, уз вишеструке светске рекорде.

Сребро је освојио Американац Кристофер Нилсен са 5,94, док је бронза отишла у руке Џона Обијена са Филипина, који је прескочио исту висину.