Трговчевић и Илићева без пласмана у финале СП

Српски атлетичар Лука Трговчевић није успео да се пласира у полуфинале дисциплине 60 метара са препонама, a ни Јована Илић је у финалу троскока освојила последње место на Светском дворанском првенству у Београду.

Лука Трговчевић је у својој квалификационој групи заузео последње место са резултатом 7,89 метара.

Наша атлетичарка Јована Илић је у троскоку остварила је резултат 13,36 метара и заузела је последње 16. место.

Шампионат света завршава се вечерас, а у центру пажње биће такмичење у скоку у даљ, где Ивана Шпановић брани злато са претходног шампионата света у Бирмингему 2018. године.

На програму је и скок с мотком и нови "напад на светски рекорд" Швеђанина Арманда Дуплантиса, који је недавно на митингу у Арени померио границу светског рекорда на 6,19 метара.