Ивана Шпановић вицешампионка света!

Ивана Шпановић освојила сребрну медаљу у скоку у даљ на Светском првенству у дворани у Портланду. Иванин скок од 7,07 метара уједно је и национални рекорд Србије. Бритни Рис у последњем покушају претекла Ивану, скочивши чак 7,22.

Ивана Шпановић наставља са сјајним резултатима на великим атлетским такмичењима. Српска атлетичарка освојила је сребрну медаљу на Светском дворанском шампионату у Портланду, где је и једини представник Србије.

Ивана је у петој серији скочила 7,07 метара, што је и нови национални рекорд Србије.

Шпановићева је пред последњу серију била водећа, али је у последњој серији олимпијска шампионка Бритни Рис скочила фантастичних 7,22 и преотела злато нашој Ивани.

Бронзу је освојила Британка Лорејн Јуџин са скоком од 6,93 метара.

Претходни државни рекорд Србије у дворани такође је био у власништву Иване Шпановић.

Она је 2014. године у Прагу скочила 6.98 метара и освојила златну медаљу на Европском дворанском првенству.