Терзићева 10. на ЕП у кросу у Самокову

Репрезентативка Србије у атлетици Амела Терзић заузела је 10. место на Европском првенству у кросу у бугарском граду Самокову. Соња Столић је трку на осам километара завршила на 25. месту, док је Јевтићева била 32.

Ова 21-годишња Новопазарка је стазу од 6.085 метара, у конкуренцији 60 атлетичарки, претрчала за 23 минута и четири секунде.

Златна медаља припала је Рони Окланд из Велике Британије са временом од 22 минута и 23 секунде.

Сребром се окитила Бугарка Милица Милчева са две секунде слабијим резултатом од победнице, док је треће место заузела Рускиња Гулшат Фазлитдинова са 22 минута и 28 секунди.

Соња Столић и Оливера Јевтић нису успеле да освоје медаљу.

Столићева је трку на осам километара завршила на 25. месту у времену 30 минута и 15 секунди, док је Јевтићева била 32. са резултатом 30.29.

Златну медаљу освојила је Британка Гема Стил (28.27), која је у фото финишу тријумфовала испред земљакиње Кејт Ејвери (28.27) и Швеђанке Мераф Бахте (28.52).