И званично - најбољи свих времена!

Јусеин Болт је, ако је то уопште и било питање до сада, у недељу постао најбољи атлетичар у историји. Са трећим златом у Москви, овога пута освојеним са штафетом четири пута 100 метара, а иначе својим осмим на првенствима света - невероватни Јамајчанин је прескочио, такође легендарног, Карла Луиса. Судије "превиделе" преступ Американаца.

Јамајчански спринтери освојили су златну медаљу у штафети четири пута 100 метара на Светском првенству у Москви. Штафета Јамајке, у саставу Неста Картер, Кемал Бејли-Кол, Никел Ашмеаде и Јусеин Болт, остварила је резултат од 37 секунди и 36 стотинки.

Болт је тако освојио и трећу златну медаљу на Светском првенству, претходно победивши и у тркама на 100 и 200 метара. Болт је освојио укупно осму златну медаљу на Светским првенствима и тако је, уз две сребрне, постао најтрофејнији атлетичар у историји.

Он је прво место преузео од легендарног Карла Луиса, који је освојио такође осам златних, једну сребрну и једну бронзану медаљу на светским првенствима.

Сребрну медаљу данас је освојила селекција САД резултатом од 37,66 у саставу Чарлс Сајмон, Мајк Родригес, Раким Салам и џастин Гетлин.

Треће место првобитно су заузели су Британци, у саставу Адам Џемили, Хари Ејкинс, Џејмс Елингтон и Двејн Чејмберс. Међутим, због промене у недозвољеној зони, њима је бронза одузета и дата првобитно четвртопласираним Канађанима.

Трку је обележила грешка у последњој промени екипе Сједињених Америчких Држава, због које је Џастин Гетлин преступио и чак направио неколико корака у стази у којој је био Јусеин Болт. Овај, чинило се очигледан преступ, судијама је накако промакао.