Завршено Светско првенство у атлетици

Завршено је Светско првенство у атлетици, одржано у престоници Немачке, Берлину, а последњег такмичарског дана, постигнути су следећи резултати:

Норвежанину Торкилдсену злато у бацању копља

Норвежанин Андреас Торклидсен освојио је златну медаљу у бацању копља на првенству света у Берлину, резултатом 89 метара 59 сантиметара.

Сребро је припало Кубанцу Гиљерму Мартинесу хицем од 86,41 метара, а бронза Јапанцу Јукифумију Мараками са 82,97 метара.

Американци најбржи у трци штафета на 4x400 метара

Мушка штафета САД освојила је златну медаљу у трци на 4x400 метара на Светском првенству у атлетици у Берлину.

За САД су трчали Дианђело Тејлор, Џереми Воринер, Керон Клемент и Лашон Мерит, а до злата су дошли у времену од два минута, 57 секунди и 86 стотинки.

Сребрну медаљу освојила је репрезентација Велике Британије, а бронза је припала селекцији Аустралије.

Злато америчкој женској штафети 4x400

Америчка женска штафета 4x400 метара освојила је данас златну медаљу на првенству света у атлетици у Берлину, остваривси у циљу резултат од три минуте 17 секунди и 83 стотинке.

Сребро је припало Јамајчанкама са 3:21,15, а бронза Рускињама у времену 3:21,64 минута.

Американка Рис најбоља у скоку у даљ

Америчка атлетичарка Бритни Рис освојила је данас златну медаљу у скоку у даљ на Светском првенству у Берлину.

Рис, која има 22 године, до злата је дошла скоком од 7,1 метар у трећој серији.

Доскорашња светска првакиња Татјана Лебедева из Русије освојила је сребрну медаљу, а бронза је припала Карен Меј Мелис из Турске.

Родригез дисквалификована, злато за Џамал на 1.500 м

Атлетицарка из Бахреина Марјам Џамал освојила је златну медаљу у трци на 1.500 метара, пошто је победница Наталија Родригез из Шпаније накнадно дисквалификована јер

је саплела Етиопљанку Џелет Бурку у другом делу трке.

Након дисквалификације шпанске атлетичарке, сребрна медаља припала је Лизи Добриски из Велике Британије.

Американка Шенон Роубури дошла је до бронзаног одличје.

Према правилима Светске атлетске федерације, Родригез има право на жалбу.

Јужноафриканцу Мулаудзију злато на 800 метара

Јужноафриканац Мбулени Мулаудзи освојио је данас златну медаљу на 800 метара на првенству света у Берлину, ушавши у циљ у времену један минут 45 секунди и 29 стотинки.

Сребро је припало Кенијцу Алфреду Кирву Јегу у времену 1:45,35, а бронза Јусуфу Саду Камелу из Бахреина резултатом 1:45,35.

Мулаудзи је приредио једно од највећих изненађења шампионата, бавцивши у засенак фаворите који у њему очигледно нису на време препознали претњу за освајање злата.

Мулаудзи је после првих 400 метара избио на чело, а фаворити из Кеније и Бахреина покушали су у правој спринтерској завршници да га истисну са првог места.

Изванредно је у тим тренуцима "убацио у брзину" светски првак из Осаке Јего који је до 100 метара пред циљем био четврти, да би на крају заостао за победником свега шест стотинки.

Рус Јуриј Борзаковски ни опвога пута није успео да спроведе тактику изненадног напада из позадине у последњих 150 метара,. па је остао без медаље.