Čitaj mi!

Brnabićeva doputovala u Beč, učestvuje na konferenciji o Zapadnom Balkanu

Premijerka Ana Brnabić doputovala je u Beč, gde učestvuje na konferenciji o Zapadnom Balkanu u organizaciji austrijske vlade.

Premijerku je ispred zgrade austrijske vlade dočekao kancelar Sebastijan Kurc.

42723721 Брнабићева допутовала у Беч, учествује на конференцији о Западном Балкану Brnabićeva doputovala u Beč, učestvuje na konferenciji o Zapadnom Balkanu

Prvi je na skup o Zapadnom Balkanu, koji, prema oceni austrijskog kancelara, ima za cilj pre svega da vrati fokus EU na Zapadni Balkan, stigao specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak.

Sebastijan Kurc je pozvao premijere zemalja Zapadnog Balkana na konferenciju na kojoj će se govoriti o evropskoj perspektivi, ali i o borbi protiv kovida 19, ekonomskoj podršci posle krize, te zajedničkoj borbi protiv ilegalne migracije, saopšteno je iz njegovog kabineta.

Na konferenciji, osim premijerke Brnabić, učestvuju premijer Severne Makedonije Zoran Zaev, predsedavajući Saveta ministara Bosne i Hercegovine Zoran Tegeltija, premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić, premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti i izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, dok će Albaniju zastupati predstavnik vlade.  

četvrtak, 27. mart 2025.
14° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa