Читај ми!

Albanac u Obiliću pucao na psa porodice Tišma

Nepoznati Albanac pucao je na psa u vlasništvu porodice Tišma, jedne od nekoliko preostalih srpskih porodica u Obiliću, i naneno mu telesne povrede.

Incident se dogodio u dvorištu zgrade bivše srednje Tehničke škole, preuređene za interno raseljene Srbe.

Nikola Tišma, vlasnik psa rase "pit bul", rekao je RTS-u da se sa svojim ljubimcem normalno šetao ispred zgrade i da se pojavio njemu nepoznati Albanac, sa svoj dva psa.

"Jedan je bio za povocem, a drugi bez. Došlo je do susreta između pasa. Dok sam pokušavao da ih razdvojim, nepoznati Albanac je oslobodio i drugog psa. Kada je video da se moj pas bori sa oba njegova, počeo je da me psuje, a onda izvadio pištolj i pogodio mog psa", ispričao je Nikola.

Naveo je da se incident dogodio pre dva dana i da je intervenciijom veterinara uspeo da spase život svom ljubimcu.

Slučaj je prijavio policiji, koja je, kako kaže, na licu mesta pronašla čauru, te da je pronašla i pištolj kojim je napadač pucao.

"Čuo sam da je oslobođen da se brani u redovnom postupku", rekao je Nikola i dodao da je ovo drugi put da Albanci oružjem nasrću na njega i njegovog psa.

Nikola u Obiliću živi sa majkom Natašom.

петак, 18. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом