Читај ми!

Prosvetari ispred Vlade na Dan prosvetnih radnika

Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije konferencijom i performansom ispred Vlade obeležila je Dan prosvetnih radnika, ukazujući na nezadovoljstvo uslovima rada.

Predsednica USPRS-a Jasna Janković navela je da zahtevi koje je Unija predala Vladi Srbije do sada nisu ispunjeni, te podsetila da traže povećanje plata, smanjenje broja učenika na najviše 24 u odeljenju, kao i promenu zakona, pravilnika, uputstava iz oblasti obrazovanja, uz socijalni dijalog.

"Naši zahtevi su ostali isti, jer se ne ispunjavaju", rekla je Jankovićeva.

Dodala je da traže povećanje plata, 20 odsto kroz rebalans budžeta, ali, kako kaže, "nisu znali da će taj novac otići nekome drugom".

"Možda se do kraja skupštinskog zasedanja sete da i prosvetni radnici postoje", poručila je Jankovićeva.

Ukazala je da su predstavnici Unije nedavno održali sastanak sa ministrom prosvete Brankom Ružićem, te da se on saglasio sa svim iznetim zahtevima, i dodala da očekuje da se ministar u narednom periodu više založi za resor na čijem je čelu.

Dodala je i da ukoliko zahtevi ne budu usvojeni, prosvetari neće odustati, a naredni koraci biće, kaže, protestne šetnje.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса