Читај ми!

Bdenja i liturgije u pravoslavnim hramovima i crkvama na KiM

U više pravoslavnih hramova i crkava na Kosovu i Metohiji obeležavanje Uskrsa počelo je bdenjem, a biće nastavljeno jutarnjim liturgijama.

Nekoliko stotina vernika okupilo se u ponoć u srednjovekovnom manastiru u Gračanici, a litije je predvodio vladika raško prizrenski Teodosije sa sveštenstvom.

Bogosluženju su uz vernike bili i predstavnici lokalne samouprave.

Uz želje vernicima I crkvi da praznik provedu u slozi I miru, poručili su da je Vaskrs prilika da pokažemo ljudske I hrišćanske vrednosti I jačamo međusobno poverenje.

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković prisustvovao je noćas, u manastiru Banjska, u Zvečanu, ponoćnoj Vaskršnjoj Liturgiji, koju je služio iguman manastira, otac Danilo.

Liturgiji su sa njim i brojnim vernicima prisustvovali i čelnici Srpske liste.

Drugog dana posete Kosovu i Metohiji, Petković će danas, na Vaskršnje jutro, u selu Banje, zajedno sa episkopom raško-prizrenskim Teodosijem učestvovati u proslavi Vaskrsa i podeli uskršnjih jaja deci i meštanima sela Banje i Suvo grlo u opštini Srbica.

среда, 02. април 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом