Prekinuta potraga za dečakom u Herceg Novom, sutra se nastavlja pretraga mora

Potraga za trinaestogodišnjim N. V. iz Herceg Novog, koji je nestao preksinoć sa šetališta Pet Danica, prekinuta je. U današnjoj potrazi učestvovao je i helikopter Vojske Crne Gore. Danilo Mijajlović, iz Regionalnog ronilačkog centra Bijela, saopštio je za Portal RTCG da su i danas imali loše uslove ronjenja, velike talase i slabu vidljivost.

Osim u moru, ronioci i spasioci dete su tražili i na kopnu, prenosi RTCG.

Načelnik Centra bezbednosti Herceg Novi, Predrag Žižić, izjavio je za TVCG da je o događaju upoznata i Uprava policije Hrvatske, u slučaju da se telo dečaka pojavi u vodama susedne države.

"Građani se uključuju oprezno i preporučio bih da se ne uključuju samostalno, već da o svim ativnostima obaveste nadležni", rekao je Žižić.

Zbog jakog vetra juče nije mogao da uzleti helikopter Vojske Crne Gore, a iz istog razloga bila je nemoguća pretraga iz vazduha dronovima.

Trinaestogodišnjak je preksinoć nestao oko 22 sata, kada ga je talas povukao u more.

Prema nezvaničnim informacijama iz Odeljenja bezbednosti Herceg Novi, dva dečaka sišla su sa šetališta da se fotografišu, nakon čega je talas povukao jednog od njih, prenosi RTCG.

среда, 26. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса