Читај ми!

Pomen mitropolitu Amfilohiju povodom 40 dana od smrti

Liturgije i pomeni održani su u svim parohijskim i manastirskim crkvama Mitropolije crnogorsko-primorske, i u Eparhiji budimljansko-nikšićkoj, povodom 40 dana od smrti mitropolita Amfilohija.

U Hramu Hristovog vaskresnja u Podgorici liturgiju, sa sveštenstvom i monaštvom MCP-a, služili su episkopi budimljansko-nikšićki Joanikije i buenos-ajreski i južne i centralne Amerike Kirilo Bojović.

Liturgiji je prisustvovalo samo sveštenstvo i monaštvo, a vernicima će, kako je saopšteno iz Mitropolije, biti omogućeno da se tokom dana pomole i zapale sveću na grobu mitropolita Amfilohija u kripti Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.

Nakon liturgije služen je parastos, a onda je besedu održao vladika Joanikije.

Mitropolit Amfilohije preminuo je 30. oktobra, od posledica koronavirusa.

Tokom tri dana više hiljada vernika je u mimohodu odavalo počast mitropolitu Amfilohiju, pred Cetinjskim manastirom i hramom u Podgorici.

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, sahranjen je 1. novembra u Sabornom hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici.

уторак, 01. април 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом