Čitaj mi!

Šef policije regiona Stokholm pronađen mrtav

Visoki zvaničnik švedske policije Mats Lefving pronađen je mrtav nekoliko časova nakon objavljivanja internog izveštaja u kojem je utvrđeno da postoji sukob interesa u vezi sa odlukama koje je doneo o bivšoj zaposlenoj sa kojom je bio u vezi, saopštila je policija.

Šezdeset jednogodišnji Mats Lefving, šef policije regiona Stokholm, pronađen je mrtav u domu u u Norčepingu.

"Ovo je velika tragedija. Moje misli su uz njegovu rodbinu i kolege", rekao je šef švedske policije Anders Tornberg.

Uzrok smrti nije poznat, a policija je pokrenula istragu.

Lefvingovo ponašanje je bilo pod kontrolom interne revizije i krivične istrage jer je utvrđeno da je imao vezu sa koleginicom dok je bio šef Odeljenja za nacionalne operacije.

Interna istraga pokazala je da je postojao sukob interesa kada je Lefving donosio odluke u vezi sa platom i položajem zaposlenog.

Istražitelj je rekao da su te odluke pokrenule pitanja o Lefvingovoj presudi kao nadređenom i predložio da policijsko rukovodstvo razmotri prestanak njegovog radnog odnosa.

Tužioci su kasnije rekli da će odustati od istrage o njegovom teškom, nedoličnom ponašanju.

nedelja, 30. mart 2025.
13° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom