Читај ми!

Bivša predsednica Mjanmara Aung San Su Ći osuđena na šest godina zatvora

Sud u Mjanmaru osudio je nekadašnju predsednicu Aung San Su Ći na šest godina zatvora zbog korupcije, preneo je Rojters pozivajući se na svoje izvore.

Nekadašnja predsednica Mjanmara i vođa tamošnje opozicije vojnoj vlasti optužena je po najmanje 18 tačaka za različite zločine, za koje je ukupna maksimalna kazna 190 godina zatvora.

Su Ći je nazvala optužbe apsurdnim i sve ih odbacila.

Na današnjem suđenju proglašena je krivom za zloupotrebu novčanih sredstava fondacije koju je osnovala, kako bi izgradila kuću i iznajmila državno zemljište po povlašćenoj ceni.

Aung San Su Ći, koja se nalazi u samici u zatvoru u prestonici Nejpjidu, ranije je već osuđena na 11 godina zatvora po drugim optužbama. 

U Mjanmaru je od 1. februara prošle godine na vlasti vojna hunta, koja je zbacila s vlasti stranku koju je predvodila Su Ći, a nju uhapsila.

петак, 18. април 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом