Читај ми!

Ruska pratnja za američki razarač na Crnom moru

Ruske pomorske snage prate razarač sa navođenim raketama američke mornarice "Arli Burk", nakon što je ušao u Crno more gde bi trebalo da patrolira sa NATO saveznicima.

Tu informaciju prenela je ruska agencija Tas citirajući navode Ministarstva odbrane Rusije, prenosi Rojters.

Manevar dolazi u trenutku pojačanih tenzija, kada NATO, Rusija i Ukrajina izvode vežbe poslednjih nedelja, prenosi Rojters.

Šesta flota SAD saopštila je da je "Arli Burk" ušao u Crno more tokom rutinske patrole, samo dan nakon što je Rusija rekla da je tamo izvodila vojne vežbe koje su uključivale avione i brodove. 

"Dok je u Crnom moru, brod će delovati zajedano sa NATO saveznicima i partnerima u regionu, radeći zajedno na obezbeđivanju bezbednosti i stabilnosti u ovom vitalnom međunarodnom plovnom putu", navodi se u saopštenju.

петак, 18. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом