Читај ми!

Pakistanska aktivistkinja pronađena mrtva u Torontu

Pakistanska aktivistkinja za ljudska prava Karima Mehrab koja živi u Kanadi, a čiji je nestanak prijavljen u nedelju, pronađena je mrtva, saopštila je u utorak policija Toronta. Iz policije je saopšteno kako se veruje da nije umrla nasilnim putem.

Nestanak Karime Mehrab u centru Toronta prijavljen je u nedelju, da bi dan kasnije policija saopštila da je pronađeno njeno telo.

Karima Mehrab, koja je poznata i pod prezinemom Beludž, izbegla je iz Beludžistana, zapadnog regiona Pakistana.

Bila je jedan od organizatora studentskih protesta koji su tražili nezavisnost Beludžistana.

Kasnije je zbog pretnji emigrirala u Kanadu.

Bi-Bi-Si ju je 2016. godine proglasio jednom od najuticajnijih žena.

Policija Toronta ponudila je nekoliko detalja o njenoj smrti. Majk But, detektiv, rekao je da se njena smrt smatra "nekrivičnim incidentom."

Amnesti Internešonal iz Južne Azije tvitovala je da je njena smrt šokantna i da bi trebalo "efikasno istražiti", dok je Savet za ljudska prava Beludžistana pozvao kanadsku vladu da ispita stvar.

Ranije ove godine Sajid Husain, novinar iz Beludžistana i aktivista koji živi u egzilu u Švedskoj, pronađen je utopljen, prema izveštajima medija.

уторак, 25. март 2025.
17° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса