Vulin: Vučić traži jedinstvo na KiM i formiranje ZSO

Predsednik Vlade Aleksandar Vučić zatražio je od predstavnika Srba sa KiM da obezbede puno jedinstvo među svim političkim predstavnicima Srba i da učvrste jedinstvo među svim Srbima, kaže ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin.

Aleksandar Vulin je rekao da je siguran da će jedinstvo i biti postignuto.

"Ono što je veoma važno danas odlučeno jeste da će Srbi preuzeti svoju sudbinu u svoje ruke. Neće se više čekati ni međunarodna zajednica, niti će se čekati vlasti u Prištini da se krene sa onim što je dogovoreno", rekao je Vulin za Tanjug.

Dodao je da Zajednica srpskih opština mora da bude uspostavljena.

To je, podvlači, suština Briselskog sporazuma i kaže da Srbija nikada ne bi potpisala taj sporazum da u njemu nema ZSO.

"Dakle, ZSO mora biti formirana, bolje bi bilo u skladu sa Briselskim sporazumom i uz saglasnost svih potpisnika, a, ako to nije moguće, onda će Srbi na KiM preuzeti svoju sudbinu u svoje ruke i to niko neće moći da im zameri", rekao je Vulin.

Prema njegovim rečima, jedini način da Srbija bude uspešna, da sačuva svoje interese na KiM, jeste da ima čvrstu i jasnu politiku jedinstva između svih Srba na KiM i Vlade Srbije.

"Kada god smo se tako ponašali, bili smo uspešni, kada god nismo, onda su dolazili sa strane neki drugi ljudi koji su to koristili protiv nas", rekao je Vulin.

Osvrćući se na izjavu direktora Kancelarije za KiM Marka Đurića da do 31. decembra treba povući sve štetne odluke, Vulin kaže da to upravo znači postići dogovor, jedinstvo, "kako da se sva politika vodi u skladu sa politikom Vlade Republike Srbije".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 15. март 2025.
18° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса