Читај ми!

Влада ће данас дозволити квоте за извоз житарица

Влада ће данас одлучити да дозволи извоз одређених количина пшенице, кукуруза, брашна и рафинисаног уља, али не и извоз нерафинисаног уља, најавила је премијерка Ана Брнабић.

Ана Брнабић је, гостујући у у Дневнику РТС-а, рекла да ће Влада на данашњој седници, која почиње у девет часова, одлучити да дозволи извоз одређених количина пшенице, кукуруза, брашна и рафинисаног уља, али не и извоз нерафинисаног уља.

"Изаћи ћемо ту и у сусрет свим захтевима Удружење жита Србије, разговарамо са њима, ја ћу већ следеће недеље у уторак имати састанак са њима да видимо који су проблеми који они имају у транспорту", најавила је премијерка.

Истакла је да ће бити дозвољене одређене количине, односно квоте, и да у Србији неће бити несташица. 

Влада Србије донела је раније одлуку о привременој забрани извоза основних пољопривредно-прехрамбених производа битних за становништво.

понедељак, 24. фебруар 2025.
2° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса