Рама поливен бојом

Посланик из редова опозиционе албанске странке Демократске партије Еди Палока изазвао је инцидент у парламенту пошто је полио бојом премијера Едија Раму, преноси македонски "Плусинфо".

Инцидент је уследио пошто се албански премијер Рама обратио лидеру опозиције Љуљзиму Баши, који је више говорио о "криминалу актуелне албанске владе" него о ратификацији Протокола о учлањењу Северне Македоније у НАТО, истичући да "дете не зна шта ради и шта прича", те да није моменат за ово због аутобуске трагедије у Северној Македонији и због важности тачке на дневном реду. 

На захтев председника парламента Грамоза Ручија, припадници Националне гарде, која је задужена за обезбеђење парламента, избацили су Палокија из скупштинске сале. 

Палоки је добио десетодневну забрану уласка у парламент. 

Рама се тим поводом извинио председнику македонског Собрања Таљату Џаферију, који је био присутан на седници.    

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса