Инцко најавио санкције за власт у РС

Високи представник у БиХ Валентин Инцко запретио је да ће након одржавања референдума у Републици Српској уследити санкције за власти у РС, односно за оне који су спровођењем референдума о Дану РС починили кривично дело.

"Ја мислим да су санкције могуће, ја морам имати састанак Савета за имплементацију мира (ПИЦ) и мислим да ћемо говорити о томе, да би дошло до санкција. Више снаге имамо ако смо јединствени. До сада није било расположења у ПИЦ-у за неке санкције, али видим да се тамо клима мења и све више ми чланови кажу да се мора нешто направити", рекао је Инцко за ТВ1.

Навео је и да је референдум кршење Дејтона с обзиром на непоштовање дејтонске институције која се зове Уставни суд.

Инцко је изјавио да је Уставни суд БиХ забранио референдум у РС и да нема потребе да и он то исто уради.

Бонска овлашћења постоје, али Уставни суд је донео јако добру одлуку, рекао је Валентин Инцко.

"Он је забранио референдум у РС. Значи, нема потребе да ја то исто урадим”", изјавио је Инцко у Дневнику 2 на БХТ1.

Високи представник сматра да нема никакве потребе за референдумом.

"Референдум нема уставну подлогу, он нема снагу. Пуно ће коштати, а неће бити никаквих правних последица”", рекао је Инцко.

Инцко је, како је наведено на сајту БХТ1, осудио агресивну и претећу реторику и рекао како не дозвољава разговор о рату, јер њега једноставно неће бити.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом