Читај ми!

Белорусија додала и Србију на списак земаља из којих је забрањен увоз хране

Минск проширио листу земаља обухваћених ембаргом на храну и додао Србију и Лихтенштајн. Листа је објављена на Националном правном интернет порталу, преносе белоруски медији.

Листа је проширена као одговор на санкције Запада, а белоруски медији преносе да се Србија крајем прошле године придружила петом пакету мера против Минска.  

На листи земаља којима је у почетку стављен ембарго биле су Европска унија и њене државе чланице, Сједињене Америчке Државе, Канада, Норвешка, Албанија, Исланд, Северна Македонија, Уједињено Краљевство, Северна Ирска, Црна Гора и Швајцарска.

Мере ће за сада трајати шест месеци, а тичу се производа као што су месо, млечни производи, воће, поврће, со и неки други прехрамбени производи.

Напомиње се и да се ембарго не односи на робу намењену производњи хране за бебе. 

Осим тога, забрана се неће односити на биолошки активне додатке исхрани, лекове, укључујући и хомеопатске, витамине, минерале, витаминско-минералне комплексе и медицинске производе.

уторак, 08. април 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом