Џон Ретклиф, нови шеф свих америчких шпијуна

Амерички Сенат потврдио је избор Џона Ретклифа на место шефа свих америчких обавештајних служби. За републиканског сенатора гласало 49, против била 44 члана сената. Крај привременог мандата Ричарда Гренела.

Дубоко подељени амерички Сенат потврдио је избор Џона Ретклифа неочекивано брзо, при чему су за избор новог директора Националне обавештајне службе гласали искључиво сенатори из редова републиканаца, док су листом све демократе биле против.

Место директора Националне обавештајне службе смишљено је после напада Ал Каиде на Њујорк и Вашингтон 2001. године, како би се побољшала координација између свих 17 обавештајних служби Сједињених Америчких Држава.

Ретклиф на том месту мења амбасадора Ричарда Гренела, који је за кратко време које је провео као директор Националне обавештајне службе почео озбиљну реорганизацију, која није баш наишла на велико одобравање у редовима демократа.

Са 44 гласа против, Ретклиф је шеф америчких шпијуна против којег је до сада гласало највише сенатора.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса