Карантин може бити болница, крузер, па чак и острво

Власти широм света стављају у карантин све за које сумњају да би могли да буду заражени коронавирусом. И док је негде то болница или ваздушна база, на другим местима је крузер, па чак и острво.

Град као карантин

Епицентар заразе коронавирусом је кинески град Вухан, дом 11 милиона становника. Од краја јануара, овај град је практично сам по себи карантин.

Комплетан саобраћај који води из Вухана је у прекиду, а грађани не смеју да га напусте. Вухан је град духова. 

Војне базе

У Америци, путници који стижу из провинције Хубеј бораве две недеље у карантину у некој од војних база.

У бази у Риверсајду су, према писању Вашингтон поста, нашли начин да се забаве док су у карантину: Иду на часове бокса, зумбе и рачуноводства.

Карантин на француски начин

Поједини су у неку руку имали среће, па су завршили у карантину у Вакансијел холидеј ризорту у близини Марсеља.

Тамо могу да иду на часове одбојке, или сликања, а на располагању им је и стаза за трчање уз обалу мора – док год носе маске.

Крузер

У јапанској луци Јокохами данима је усидрен брод "Diamond Princess". Више од 3.500 путника и чланова особа већ данима не може да напусти крузер. Међу њима је и 14 држављана Србије.

Храна се служи по собама, а ресторан крузера је затворен. Јефтиније собе, иначе, немају прозоре и балконе.

Острво

Аустралијске власти смештају путнике у карантин на Божићном острву. Ту су, иначе, од 2006. до 2018. боравили тражиоци азила.

У објекту су двокреветне собе, али купатила и тоалети се деле, рекао је један од путника из Вухана. Он се жалио на хигијену у собама, наводећи да је на поду било мртвих бубашваба и да су прву ноћ провели чистећи.

Болнице

Ипак, најчешћи карантин је и даље болница. У Вухану су тако изградили две у рекордном року, како би могли да сместе све који су заражени коронавирусом.

До сада је, иначе, 871 особа у провинцији Хубеј умрла од заразе коронавирусом, док је број заражених порастао на 29.631. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 02. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом