Експлозивне направе послате Клинтоновима и Обами, уклоњен сумњив пакет из Си-Ен-Ена

Две експлозивне направе послате су поштом канцеларијама бившег председника САД Барака Обаме и бивше државне секретарке Хилари Клинтон, саопштила је Тајна служба, преноси Њујорк тајмс. Просторије Си-Ен-Ена у Њујорку биле су евакуисане због сумњивог пакета.

Истражитељи верују да направе имају везе са направом која је пронађена у понедељак у кући милијардера Џорџа Сороса.

Тајна служба је најпре у саопштењу навела да је пресрела два сумњива пакета послата штићеницима Тајне службе, Клинтоновима и Обами. 

Направу адресирану на Хилари Клинтон пронашао је техничар који прегледа пошту у њеној канцеларији, а направу послату Обами пресрео је припадник Тајне службе у Вашингтону.

"Пакети су откривени током рутинских процедура и третирани су као потенцијалне експлозивне направе", пише у саопштењу и додаје се да Клинтонови и Обама нису били угрожени и да није постојао ризик да им пакети буду испоручени.

Покренута је опсежна истрага у којој ће учествовати сви расположиви федерални, државни и локални ресурси како би се открио пошиљалац.

Бела кућа се огласила саопштењем у којем је осудила покушај напада на Обаму и Клинтонове истичући да су такви терористички акти неприхватљиви. Слање сумњивих пакета осудио је и председник Доналд Трамп.

У међувремену је Ројтерс јавио да је пресретнут и сумњив пакет упућен Белој кући, али је касније извор упућен у ситуацију потврдио да се то није догодило.

Недуго затим је и Си-Ен-Ен саопштио да су евакуисане њихове просторије у Њујорку јер је стигао сумњив пакет. АП преноси да је највероватније у питању цевна бомба, а Ројтерс јавља да је пакет био намењен бившем директору ЦИА Џону Бренану, али не наводи више детаља. 

Контрадиверзионе екипе су саопштиле да су безбедно уклониле пакет. Уз пакет је пронађена и коверта са белим прашком.

Током дана су многи званичници саопштили да су сумњиви пакети послати на њихове адресе, а међу њима је и гуврнер Њујорка Андреј Куомо. 

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом