ЕУ продужила санкције Русији

Лидери држава чланица Европске уније договорили су се на самиту у Бриселу да на још шест месеци продуже економске санкције према Русији.

"Договорено је. ЕУ ће продужити економске санкције против Русије због недовољне примене Споразума из Минска", поручио је са састанка председник Европског савета Доналд Туск.

Туск је током дана најавио да ће после разговора о ситуацији у Украјини и извештаја немачке канцеларке Ангеле Меркел и француског председника Емануела Макрона о примени Споразума из Минска вероватно доћи до продужетка економских санкција против Русије.

ЕУ је увела економске санкције против Русије 31. јула 2014. године као одговор на активности Русије на дестабилизацији прилика у Украјини. Иницијално је било планирано да те мере трају годину дана.

Оне су појачане у септембру 2014. године, а циљано су усмерене на руски сектор финансија, енергетике и одбране.

У марту 2015. године Европски савет је продужио трајање санкција и условио их применом Споразума из Минска, који је требало да ступи на снагу 31. децембра 2015. године.

Како овај споразум није у потпуности примењен, санкције према Русији су у међувремену три пута продужаване на по шест месеци.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса