Читај ми!

Полиција у јужном делу Косовске Митровице запленила 67 машина за рударење криптовалута

Полиција је запленила 67 уређаја за рударење криптовалута у једном стану у јужном делу Косовске Митровице, саопштено је у Приштини.

Како је саопштила полиција, "истражитељи Регионалног истражног сектора у оквиру Регионалне дирекције Јужна Митровица, под основаном сумњом на незаконите радње, извршили су увиђај јуче после подне".

Наводи се да је увиђајем идентификована локација, а онда су упали у стан у улици Фан Нољи у Јужној Митровици.

Приликом претреса пронађено је и одузето 67 уређаја повезаних на електричне и интернет уређаје за које се сумња да се користе за производњу криптовалута.

Полицијски истражитељи су идентификовали осумњиченог.

О предузетим радњама и одузетој опреми обавештен је тужилац и предложио је царинским органима да предузму даље истражне радње у вези са предметом и одузетом опремом.

Полиција је претходно запленила још три уређаја за производњу криптовалута у Подујеву.

Одлуком владе и скупштине да на КиМ прогласе ванредну ситуацију у снабдевању струјом, одлучено је да се забрани и рударење криптовалута због велике потрошње електроенергије. 

среда, 26. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса