уторак, 11.07.2017, 18:15 -> 00:09
Извор: РТС, МУП
Крагујевац, и даље трају преговори с мушкарцима који су се забарикадирали у подруму
Једно лице за којим трага МУП забарикадирало се са два пријатеља у подруму зграде у крагујевачком насељу Бубањ. МУП саопштава да код себе имају бомбе и једну аутоматску пушку. Екипе полиције преговарају са њима, јавља дописник РТС-а.
Зграду у Улици Светозара Марковића 101 опколила је полиција, а на терену је преговарачки тим МУП-а и краљевачки одред Жандармерије. Они непрестано улазе и излазе из четвороспратне зграде у крагујевачком насељу Бубањ.
Преговара се о предаји лица за којим је МУП раније расписао потерницу због сумње да је извршио убиство у покушају 2014. године.
Како незванично сазнајемо, отежавајућа околност за преговараче је то што мушкарац са којим се преговара држи у рукама две бомбе.
Полиција је саопштила да је 36-годишњи мушкарац, за којим је расписана потерница, данас обавестио Полицијску управу у Крагујевцу да жели да се преда, међутим, након тога је одустао и са једним 18-годишњаком и још једним малолетним младићем који су се, по свему судећи, солидарисали са њим, затворио се у подруму зграде и не жели да се преда.
Део улаза зграде је евакуисан а станари чекају да виде како ће ситуација да се оконча како би могли да се врате у своје домове.
Полиција за сада не предузима никакве репресивне мере и покушава да оконча ситуацију на миран начин.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар