Ново рушење споменикâ на православном гробљу у Липљану

На православном гробљу у Липљану порушено је неколико надгробних споменика, потврдио је РТС-у православни свештеник у том граду.

Навео је да се тачан број новопорушених споменика утврђује и да је полиција извршила увиђај након пријаве преосталих Срба у Липљану, који су скрнављење приметили током сахране преминуле старије сународнице.

Православно гробље у Липљану на мети је вандала било више пута.

У августу ове године порушено је двадесетак надгробних споменика.

Средином децембра прошле године преостали Срби у Липљану приметили су порушене надгробне плоче, а на капели гробља исписане графите "УЧК".

Починиоци напада на то православно гробље до сада нису откривени.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом