недеља, 26.07.2020, 18:12 -> 18:20
Извор: РТС
Simona Halep odustala od turnira u Palermu
Druga teniserka sveta Simona Halep odustala je od učešća na VTA turniru u Palermu, prvom koji će se održati posle prekida sezone zbog pandemije. Na njenu odluku je verovatno uticala i odluka koju je vlade Italije donela u petak da je obavezan karantin za građane Rumunije i Bugarske koji dođu u tu državu.
Rumunska teniserka Simona Halep je trebalo da bude prvi nosilac na turniru na Siciliji, a organizatori turnira su inače tražili da igrači koji dolaze iz Rumunije budu izuzeti od karantina uz test na virus.
"S obzirom na to da se povećava broj slučajeva covid 19 u Rumuniji i na moju zabrinutost koja se tiče vazdušnog transporta, rešila sam da se povučem. Hvala direktoru turnira i Ministartsvu zdravlja Italije na svom trudu.", objasnila je svoje razloge Simona Halep.
Direktor turnira Olivijero Palma je izrazio veliko žaljenje zbog izostanka druge teniserke sveta i istakao da je zdravlje avih učesnika na prvom mestu.
"Žalimo, zaista, zbog toga što Simona neće učestvovati. Razočarani smo i duboko uznemireni. Ubeđeni smo da će zdravstveni protokoli VTA garantovati bezbednost i zdravlje svih takmičara, i svih ostalih radnika koji imaju veze sa turnirom.", rekao je Olivijero Palma.
Turnir u Palermu igraće se od 3. do 9. avgusta, a na njemu još treba da učestvuju Džoana Konta, Petra Martić, Marketa Vondorušova i Marija Sakari.
Коментари