Boris Beker za odlaganje i Ju-Es Opena

Nekadašnji nemački teniser Boris Beker pesimista je kada je u pitanju održavanje Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država u Njujorku. Šesterostruki Gren Slem pobednik apelovao je na organizatore da otkažu Ju-Es Open kako se ne bi pogoršala situacija sa pandemijom koronavirusa u Njujorku.

Otvoreno prvenstvo SAD trebalo bi da se održi od 31. avgusta do 13. Septembra a Teniski savez SAD je prošlog meseca saopštio da će odluka biti doneta do juna, kao i da je "malo verovatno" da turnir bude održan bez publike.

"Ju-Es Open je jedini Gren Slem turnir čija sudbina još nije jasna. Ali Njujork je najviše patio od virusa. Ne mislim da bi bilo pametno imati turnir u tom gradu. Za tenis dolazi krizni trenutak. Osim vrhunskih igrača, zaradu su izgubili i drugi profesionalni teniseri. Potreban im je nagradni fond. Ne mogu da igraju, ne mogu da rade ni treneri. Federer je, predlažući ujedinjenje VTA i ATP, pokrenuo raspravu o tom problemu. U tenisu imamo jednake nagradne fondove za muškarce i žene. Ne mislim da tako nešto postoji ni u jednom sportu. Uvek koristimo progresivan pristup," izjavio je Beker.

Profesionalni tenis je zbog novog virusa suspendovan do polovine jula, a prvi put posle 75 godina otkazan je i turnir u Vimbldonu.

"Vimbldon je moje leto već 35 ili 40 godina. Otkazivanje Vimbldona ostaviće veliku prazninu", rekao je Beker koji je taj turnir osvajao 1985, 1986. i 1989. godine.

недеља, 30. март 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом