Читај ми!

Fenerbahče ubedljiv protiv Asvela, Barselona u gostima bolja od Bajerna

Košarkaši Fenerbahčea rutinski su slavili protiv Liona 84:63 (25:19, 17:17, 23:10, 19:17). Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvoj četvrtini. Barselona je u Minhenu bila bolja od Bajerna 84:73 (18:18, 16:19, 19:28, 20:19) odlična igra gostiju u trećoj četvrtini bila je prelomni trenutak meča.

Tim Dimitrisa Itudisa opravdao je ulogu favorita pre početka meča i rutinski slavio sa 84:83.

Na poluvreme, domaćini su otišli sa šest poena prednosti 42:36. Najveća razlika napravljena je u toku treće deonice u kojoj je Asvel sveden na samo 10 poena. Fenerbahče je upisao treću pobedu i nalazi se na prvom mestu na tabeli.

U istanbulskoj ekipi Karsen Edvards, pojačanje iz NBA lige zabeležio je 19 poena, Vilbekin je dodao 15, Motli 13, Kalates 11 poena. Za Asvel najbolji na terenu bio je Fol koji je bio na ivici dabl-dabla sa 17 poena i devet skokova.

U Minhenu u prvom poluvremenu obe ekipe su bile izjednačene. Barselona je uzela veliki broj šuteva sa malim procentom pogodaka, dok je Bajern u igri ostajao zahvaljujući velikom broju slobodnih bacanja.

U trećoj deonici košarkaši Barselone su znatno popravili selekciju šuta što je dovelo do toga da u poslednju deonicu uđu rasterećeni sa 12 poena prednosti koje su uspešno čuvali.

Rubit je za Bajern postigao 19 poena, u Barseloni Abrines i Laprovitola ubacili su po 14. 

Makabi je u Tel Avivu bio bolji od Monaka sa 78:70. Iako su gosti iz kneževine vodili u većem delu meča izraelski milioneri su uspeli da preokrenu meč u svoju korist.

Pred početak poslednje deonice domaćin je imao sedam poena zaostatka 59:52. Užasnu ofanzivnu četvrtu četvrtinu "Kneževa" domaćin je iskoristio da preokrene rezultat i na kraju slavi sa 78:70.

субота, 29. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса