Читај ми!

Basketaši Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 nadigrala je Belgiju a potom poražena od selekcije Ukrajine, ali se kao prvoplasirana u grupi A plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva koje se održava u Parizu. Suparnik u duelu za polufinale biće im selekcija domaćina Francuske.

Basketaši Srbije su ubedljivo savladali selekciju Belgije sa 20:12 u prvom meču grupe A i praktično već tom pobedom obezbedili plasman u četvrtfinale kupa.

To se i potvrdilo jer su potom poraženi od Ukrajine sa 21:17 ali su zadržali prvo mesto u grupi.

Srpskoj selekciji, koja igra u sastavu Dejan Majstorović, Miroslav Pašajlić, Aleksandar Ratkov i Mihailo Vasić, suparnici u borbi za polufinale biće tim Francuske koji je nadigrao selekciju Litvanije.

Srbija je dvostruki uzastopni osvajač ovog takmičenja na kome su 2018. godine bili bolji u finalu od Letonije, a 2019. od Francuske.

Pobednik duela Srbije i Frabcuske sastaće se u polufinalu sa pobednikom utakmice Rusije i Estonije. 

субота, 29. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса