субота, 09.05.2020, 09:00 -> 09:14
Извор: РТС
Počela fudbalska sezona u Južnoj Koreji
Posle više od dva meseca odlaganja zbog pandemije koronavirusa u Južnoj Koreji je počela 38. sezona K-lige. U prvoj utakmici aktuelni šampion Đonbuk Motors nadigrao je osvajača kupa Suvona sa 1:0, a meč je igran u specifičnim uslovima i bez prisistva publike.
Na utakmici Đonbuk Motorsa i Suvona primenjena su posebna pravila propisana zbog pandemije koronavirusa, a svima na stadionu, od igrača, trenera, rukovodstva timova i sudija do novinara merena je telesna temperatura pre meča.
Na terenu nije bilo uobičajenog rukovanja igrača i uveden je novi način pozdravljanja. Igrači se na polovini igrališta poređaju paralelno sa centralnom linijom i naklonom pozdrave protivnika.
Početak fudbalske sezone u Južnoj Koreji je zbog pandemije odložen 24. februara na neodređeno vreme, a Fudbalski savez je dva meseca kasnije, 21. aprila, dozvolio klubovima da počnu pripreme za nastavak sezone.
Prema zvanično objavljenim podacima Južna Koreja se uspešno izborila sa epidemijom koronavirusa, jer je zemlji sa 52 miliona ljudi zabeleženo samo 10.822 zaraženih, oporavilo se 9.484 pacijenta, a bilo je 256 smrtnih slučajeva.
Коментари