Надал: Ју-Ес опен? Не размишљам о турниру, вирус је највише погодио Њујорк

Шпански тенисер Рафаел Надал изјавио је да у овом тренутку не мисли да ће се Ју-Ес опен играти ове године, али да жели да сачека и да види шта ће се дешавати са пандемијом коронавируса.

"Ако мене данас питате, рећи ћу вам не. За неколико месеци? Не знам, надам се. Вероватно морамо да сачекамо док не будемо имали јасније информације о ширењу вируса и о томе каква ће ситуације бити у Њујорку за неколико месеци. То је град који је вирус највише погодио", рекао је Надал у интервјуу за АП.

Због пандемије коронавируса тенис је заустављен у марту, а АТП и ВТА суспендовали су турнире до краја јула.

Вимблдон је први пут отказан, док је Ролан Гарос померен са маја за јесен ове године, док се одлука о Ју-Ес опену очекује у наредним недељама.

Надал је изјавио и да му недостаје тенис и као и играње на свом омиљеном турниру Ролан Гаросу, на коме је 12 пута дизао победнички пехар.

"Недостаје ми играње тениса. Недостаје ми да играм турнир који највише волим. Истовремено, мој ум не размишља о томе. Фокусиран сам на покушај опоравка нормалног живота. Прво што морамо да урадимо јесте да вратимо нормалу", закључио је Надал.

понедељак, 21. април 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом