Читај ми!

Јокић одличан али “Ратници“ увећали предност

Тим Голден стејта је био сигуран на свом терену и надиграо Денвер са 126:106 за вођство са 2:0 у плеј-офу Западне конференције. Српски центар Никола Јокић наставио је са серијим одличних игара и поново био најефикаснији играч пораженог тима али није имао адекватну подршку осталог тима.

Денвер је само у првој четвртини успео да пружи равноправан отпор одличној тимској игри домаћина које су по ефикасности предводили Стеф Кари и Џордан Пул.

Чак петорица играча "Ратника" су имали двоцифрен шутерски учинак а свој допринос је дао и Немања Бјелица убацивши 10 поена за бешто више од 16 минута игре.

Кари је био најефикаснији са 34 постигнута поена, а Пул га је пратио са 29.

Никола Јокић је опет имао двоструки двоцифрен учинак са 26 поена уз 11 скокова и 4 асистенције али то није много помогло његовом тиму јер су следећи по учинку Бартон и Морис имали по 12 постигнутих поена.

Српски центар је искључен седам минута пре краја утакмице, у време убедљивог вођства домаћина, када је "зарадио" другу техничку грешку због нервозног реаговања.

Његово искључење није битније утицало на крајњи исход меча, јер су домаћини до тада већ имали недостижну предност, а после меча Јокић је рекао да је његов тим заправо изгубио због низа грешака које су домаћини одлично искористили.  

Трећа утакмица, у којој је Денвер домаћин, биће одиграна у ноћи између четвртка и петка. 

У првим синоћном мечевима Далас је надиграо Јуту са 110:104 и изједначио на 1:1 у плеј-оф серији иако у тиму није било Луке Дончића, а Филаделфија је и у другом мечу убедљиво надиграла Торонто са 112:97 и повела са 2:0.

Утакмице НБА лиге:

Филаделфија - Торонто 112:97
Далас - Јута 110:104
Голден стејт - Денвер 126:106

субота, 19. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом