петак, 06.08.2021, 15:15 -> 15:37
Извор: РТС, Танјуг
Ален Смаилагић званично у Партизану
Доскорашњи крилни центар Голден Стејт вориорса Ален Смаилагић нови је кошаркаш Партизана, саопштили су црно-бели. Смаилагић је шесто појачање Партизана овог лета, а потписао је трогодишњи уговор са црно-белима.
Доскорашњи крилни центар Голден Стејт вориорса, јавности је постао познат као млади играч КК Беко из Котежа, одакле је 2018. године отишао у НБА Г лигу, као у датом тренутку најмлађи кошаркаш икада драфтован од неког тима из НБА развојне лиге.
Након што је изабран од стране Саут Беј лејкерса, Смаилагић је трејдован у Санта Круз вориорсе, за које је у сезони 2018/19 одиграо 47 утакмица.
На НБА драфту 2019. године, Ален је одабран као 39. пик од Њу Орлеанс пеликанса, одакле је трејдован међу "ратнике".
Током две сезоне у Сан Франциску, Смаилагић је одиграо 29 НБА утакмица, уз још 21 утакмицу у дресу развојне екипе Санта Круз вориорс.
Четвртог августа 2021. Смаилагић се растао са екипом Стива Кера, а два дана касније се обавезао на верност црно-белима.
Коментари