Читај ми!

Тумбаковић: Зашто само негативне мисли?

Селектор фудбалске репрезентације Србије Љубиша Тумбаковић поновио је да утакмица против Норвешке у баражу за одлазак на ЕП није пресудна за будућност српског фудбала. До утакмице у Ослу, која ће се играти у четвртак од 20.45, тим ће практично имати само један тренинг, а селектор је открио да не може да рачуна на Николу Максимовића и Милоша Вељковића.

Он је на онлајн конференцији за новинаре истакао да је превише негативних мисли, а све након питања да ли ће поднети оставку у случају пораза у Ослу.

"Причамо паушално, зашто бих одлазио са клупе, ово је посао као и сваки други? Наравно да никад нисам побегао, нећу ни овога пута. Водио сам милион утакмица и водићу и даље. Ако разумишљамо негативно као неки, онда не треба ни да сарађујемо. Ово је спорт, требало би у том правцу да размишљамо. Ако тако размишљамо пре меча, онда неће бити ништа. Има и других послова у животу да се ради", рекао је Тумбаковић.

Додао је да ће екипа до утакмице у Ослу практично имати само један тренинг и открио да не може да рачуна на Николу Максимовића и Милоша Вељковића.

"Из Наполија не пуштају Максимовића, траже да остане тамо, као и сви други играчи клуба, у карантину. С друге стране, Вердер пушта Вељковића само директно у Осло и назад", рекао је селектор.

Према његовим речима, стручни штаб се максимално припремио утакмицу, а "Норвешка је скаутирана до ситница".

"Одгледали смо последњих 15 њихових мечева. Све се зна, али опет, један детаљ промени утакмицу. Оно што ме радује јесте да ће наши играчи сада сигурно бити у много бољој форми него у септембру, јер сад имају иза себе четири-пет утакмица."

Утакмица између Норвешке и Србије игра се у четвртак од 20.45.

уторак, 01. април 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом