Читај ми!

Kраљ Чарлс поново видео Арчија и Лилибет, Хари са породицом у Хајгрову

Британски краљ Чарлс Трећи угостио је млађег сина принца Харија са породицом у својој приватној резиденцији Хајгров на западу Енглеске.

Kраљ Чарлс поново видео Арчија и Лилибет, Хари са породицом у Хајгрову Kраљ Чарлс поново видео Арчија и Лилибет, Хари са породицом у Хајгрову

Принц Хариј борави у Уједињеном Краљевству организујући игре ратних војних ветерана Инвиктус, које ће се 2027. године одржати у Бирмингему.

Међутим, током посете краљу придружили су му се и супруга, војвоткиња од Сасекса Меган Маркл и деца принц Арчи и принцеза Лилибет.

То је и први пут да је краљ Чарлс видео унуку и унука, који живе у Калифорнији, од 2022. године када су посматрали параду Проношења заставе приликом званичног рођендана британског суверена.

Сусрету у Хајгрову присуствовала је и краљица Камила.

Тај догађај припреман је месецима и плод је дугих преговора краљеве канцеларије са тимом војводе од Сасекса.

Не очекује се да ће бити објављен било какав видео или фотографски материјал тог сусрета.

Медији недељама спекулишу о томе да ли ће посета Меган Маркл Британији бити приватна или званична, да ли ће доћи и деца војводе од Сасекса или ће он оца посетити сам.

Аналитичари примећују да је присуство краљице Камиле сусрету оца и млађег сина неопходно да би постојао сведок разговора с обзиром да су војвода и војвоткиња од Сасекса у интервјуима и документарном филму изнели низ оптужби на рачун краља Чарлса од којих је најозбиљнија она за расизам.

Сам принц Хари је у својој аутобиографији Резервни изнео низ контроверзних тврдњи на рачун краља.

Четири године пошто су напустили „Фирму“ како медији воле да незванично зову кућу Виндзора, Сасексови су почели низ пројеката и послова, који су се махом неславно завршили.

Зато део аналитичара сусрет са краљем виде као покушај принца Харија да се на мала врата врати у окриље краљевске породице на повременој основи.

Такав аранжман изричито је забранила краљица Елизабета Друга на „самиту у Сандрингему“ када су договорени услови под којима принц Хари напушта улогу „радног члана“ британске краљевске породице.

Очекивано, сусрету у Хајгрову не присуствују престолонаследници принц и принцеза од Велса.

Није тајна да принц Вилијам има непомирљив став према млађем брату откако су Сасексови оптужили принцезу Кетрин за расизам.

субота, 11. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом